13/12
New Balance: může za ně slepice!

New Balance: může za ně slepice!

13. prosince 2018 v 00.00, Boty a výrobci, Kožené boty, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Málokdo ví, že značku New Balance stvořily vlastně slepice. Alespoň jimi se inspiroval Angličan William J.Reiley, když značku roku 1906 zakládal.

Ano, je to tak. Držení rovnováhy slepic (balance) inspirovalo Reileyho, a bylo základem názvu a zrodu sporty botek značky New Balance. Respektive výroby vložek do bot typické třemi body podpory, inspirovanými slepičími pařáty. Tyto dnes již patentované vložky byly primárně určeny pro dělníky, kteří musejí mít na nohách po celý den mnohdy nepohodlnou a diskomfortní pracovní obuv.

Kotníkové podzimní tenisky od značky New Balance s označením H754LFT za 3299 Kč.

Tvorba a samotný zrod sportovních botek byl pak velmi těžký a značně dlouhý – botky se objevily na trhu až okolo 60.let, v podobě lehoučkého modelu “Trackster”. Jejich předchůdcem byly ale ještě jedny botky, a to ryze běžecké. A netypický je materiál, z něhož byly vyrobeny – byla jím černá klokaní kůže.

Kotníkové boty od značky New Balance s označením HL755MLE, vyjdou na 3499 Kč.

Trackster vznikly již za nového vedení, když okolo 50. let firmu převzali Eleanor a Paul Kidd – dcera a zeď Arthura Halla. To byl věhlasný prodejce a sparingpartner Reileyho do roku 1933. A zde okolo padesátých let byl zlom – značka začala více testovat a vyvíjet vše kolem svých produktů, tak aby odpovídaly aktuálním sportovním trendům.

New Balance ML597NGT jsou nízké tenisky za cenu 2499 Kč.

A protože model měl nebývalý úspěch, zanedlouho jej díky vývoji následoval další – nazvaný New Balance 574. A dodnes patří tento model k těm nejvíce oblíbeným. Sportovní boty značky NB jsou snadno rozeznatelné typickým velkým písmenem N (nově i NB) na boku tenisek.

New Balance MS574BS – pánské tenisky, jež vyjdoupo slevě na 1280 Kč.

Můžeme tedy poděkovat slepicím, u nichž se zakladatel značky inspiroval, za vznik tenisek, které mají oblibu napříč světem. Krabice s nimi míří do všech koutů světa. Boty značky New Balance nosí všichni skalní i neskalní zastánci streetwear obuvi. NB se staly jednou z nejvíce žádaných typů obuvi na světě.

Zdroj foto: Queens.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv