28/2
Mít tak nějaké Conversky: sen se stává skutečností

Mít tak nějaké Conversky: sen se stává skutečností

28. února 2018 v 00.00, Boty Converse, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Co si budeme namlouvat značková móda je v kurzu. A upozaděné nezůstávají ani boty. A to jak elegantní, nebo společenské, tak i ty sportovní. V nich je velký potenciál mnoha značek. Nike, adidas či Urban jsou dost známé. Ale ono je jich mnohem více, přičemž zajímavou story má značka Converse, jež je nyní dceřinkou Nike.

Converse je americká společnost, zaměřená především na sportovní obuv, ale i oděvy. Jejich botky nesou logo ve tvaru pěticípé hvězdy. Značka působí ve více než 160 zemích světa a má dlouholetou tradici – byla totiž založena roku 1908. A roku 2003 byla Converse koupena firmou Nike, a tak je aktuálně její dceřinou firmou.

Converse Chuck Taylor All Star II Hi

Converse Chuck Taylor All Star II Hi

Converse Chuck Taylor All Star II Hi za 1 250 Kč. V černém provedení s bílým all over printem a hnědobílou podrážkou.

Jak to bylo?

Roku 1908 Marquis Mills Converse založil společnost Converse Rubber Corporation. Prvoplánově se firma zaměřovala na výrobu gumové obuvi – galoše a pracovní gumové obuvi. A jelikož sortiment byl spíše sezónního charakteru, Convesre hledala další způsoby zajištění celoročního odbytu. Proto začala produkovat sportovní obuv, o níž by byl zájem po celý rok. A protože v té době začínal být v USA populární basketbal, zaměřila se na nabídku pro hráče basketbalu a nabídla jim speciální basketbalové boty.

Po analýze trhu, výzkumu a vývoji, až roku 1917 byla na světě první verze basketbalové boty All Star. Měly přírodní hnědou barvu s černým lemováním, a později se All Star vyráběly v černé plátěné nebo kožené verzi. Staly se tak oblíbenými sporty botkami, že se Boty All Star začaly sériově vyrábět v severní Americe.

Converse Chuck Taylor All Star II OX

Converse Chuck Taylor All Star II OX

Converse Chuck Taylor All Star II OX jsou nízké pánské tenisky v bílém provedení s hnědou podrážkou. Vyjdou vás na 1 050 Kč.

All Star měly velmi tlustou gumovou podrážku a plátěný či kožený svršek, původně byly nízké, ale od roku 1921, z podnětu Charlese H. Taylora coby zaměstnance odbytového oddělení byla přidána i kotníková verze. Charles H. Taylor alias „Chuck“ byl totiž dříve hráčem basketbalového týmu Akron Firestones a Conversky All Star se mu zamlouvaly a viděl v nich zajímavý potenciál.

Během svého působení u firmy Chuck Taylor jezdil po Spojených státech jako obchodní cestující a propagoval basketbalové boty All Star. Mimoto také měl značný podíl na vývoji a vylepšování modelu bot All Star. A výsledkem byly nové kotníkové basketbalové boty, které se firma rozhodla pojmenovat Taylorovým jménem – „All Star Chuck Taylor“. Tyto kotníkáče se začaly vyrábět roku 1932, přičemž na svém kotníkovém štítku nesly kromě pěticípé hvězdy a nápisu All Star také jméno Chuck Taylor. Tento model bot se v téměř nezměněné podobě vyrábí dodnes.

Converse Chuck Taylor All Star Animal Print Hi parchment

Converse Chuck Taylor All Star Animal Print Hi parchment

Converse Chuck Taylor All Star Animal Print Hi parchment jsou kotníkové dámské tenisky černobílém provedení s animal vzorem. Stojí 1 050 Kč.

Olympijske boty

Následně cca ve 30. letech 20. století Chuck Taylor navrhl bílou verzi těchto bot určenou pro Olympijské hry 1936. Ty měly bílý svršek a bílou podrážku s červeným a modrým lemováním, a to v amerických národních barvách. Během druhé světové války sloužil Chuck Taylor jako kapitán v amerických vzdušných silách a trénoval v místních basketbalových týmech. Tenisky All Star Chuck Taylor v olympijské bílé verzi se také během války staly oficiální sportovní obuví americké armády a byly využívány při vojenském výcviku.

Converse nyní

Kult Conversek pokračuje a je sále aktuální, byť spadají nyní pod Nike, jsou stále oblíbené. Každý by je chtěl, jsou snem mnohých. A nyní tento sen může být skutečností, protože jsou k mání v mnoha e-shopech.

Queens jich nabízí dokonce něco přes stovku kousků. V různých barvách a materiálech, nižším i vysokém provedení. Vybírejte z našich tipů, nebo navštivte Queens, kde najdete další četné zajímavé Conversky.

Zdroj foto: Queens.cz

Boty a obuv