22/6
Return do 60. a 70.let: Letošní boty jsou o nich

Return do 60. a 70.let: Letošní boty jsou o nich

22. června 2016 v 00.00, Letní boty, Sandály, Sandály, Vysoké podpatky

Sponzorované odkazy

Konec jehel a nepohodlných vysokánských podpatků! Milé dámy můžete si oddechnout a uvolnit se. Již není zapotřebí klopýtat na vysokých jehlách, abyste byly IN. Již si nemusíte ničit páteř a mít otlačené prsty na nohách. Již postačí něco mnohem praktičtějšího.

Dnešní doba ač je hektická a pro každého existenčně náročná, má tendenci být někdy i nostalgická. Její letošní return do 60. a 70. let v oblasti botek tomu napovídá. A do módy v nich letos vtrhly široké podpatky, čili tak zvané block heels.

Navracející se trendy těchto dob jsou něžným pohlavím vítány s otevřenou náručí. Konec trápení na jehlách je vysvobozením nejen pro nohy, ale i pro páteř. Vysoké podpatky a jehly vypadají sice (obzvláště pro muže) moc sexy a prodlužují nohy i postavu, ale ženám moc nesvědčí.

A tak není od věci si dámy, pořídit k nim letos i botky na širokém podpatku, v nichž budete IN a zároveň v pohodlí. V současnosti jsou synonymem hlavně otevřené obuvi – tedy jarní a letní. Block heels jsou příjemné tím, že přestože mají někdy i docela vysoký podpatek, tento je široký a pěkně rozloží váhu těla, potažmo chodidla nohy na celou botu – pěkně rovnoměrně a stabilně.

Nižší a široký podpatek je dobrou alternativou, dodává noze na jistotě. Celkově na ní lépe sedí a ukotvují ji. Netrpí nohy, ani šlachy a nedostavuje se jejich zkrácení. Jsou obecně zdravější a přínosnější alternativou obuvi jako takové.

A není to vůbec na závadu modelům bot, které jsou velmi tvárně pojaté a mají pestrou škálu barev, materiálů, provedení a velmi atraktivní design. Botky tohoto typu můžete dámy obouvat k jakékoli příležitosti. Do práce, do města, na procházku, nebo na večerní akci a do společnosti.

Tyhle botky vypadají dobře zkrátka k jakémukoli outfitu, ať už jsou to vyšisované džíny s tričkem, nebo rozevlátá sukně či šaty, anebo sexy upnutý kousek do společnosti. A úplně neodolatelně vyznívají s retro střihy a midi délkou sukní a šatů.

Zdroj foto: Pixabay.com; Facebook.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv