18/11
Podzimní boty pro pány: Vsaďte na eleganci!

Podzimní boty pro pány: Vsaďte na eleganci!

18. listopadu 2013 v 00.00, Boty a výrobci, Kožené boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Pánové, trendy velí kráčet podzimem s notnou elegancí. Když kotníčkové boty, tak ne jen tak ledajaké – ideální jsou klasické celokožené s mírně zúženou špičkou nebo semišové desert boots. Pokud vybíráte v sekci nižších bot, sáhněte po oxfordkách nebo mokasínech. A konečně zajímavý kompromis se dá najít mezi elegantní obuví a teniskou. Protože fakt, že je teniska pouze sportovní typ obuvi, už dávno neplatí.

Kotníčkové boty. Autor: www.zara.com

Kotníčkové boty. Autor: www.zara.com

Takto popsaná nabídka vypadá poměrně pestře, jako by byl trh přesycen pánskou obuví. Ale opak je pravdou. Nebudeme si nic nalhávat. Ve velké míře se jedná pouze o pokus vytvořit trend, přesněji jej kopírovat. Kámen úrazu nastává především u kvality, která stále klesá. Nicméně kdo hledá, najde. Postupně je šance poohlížet se i v dílnách mladých českých návrhářů.

Vraťme se ale k teniskám. Někdy záleží na vhodně skombinovaném outfitu a bota je jen jakýmsi detailem. Na druhou stranu se může stát obuv dominantním prvkem celého kompletu. Nejčastějším typem „elegantní tenisky“ jsou tenisky v lesku. Hodně záleží na tvaru boty a materiálu. Přechod mezi sportovním a elegantním bývá zcela nenápadný.

Zmínila jsem také desert boots, které opravdu patří mezi velký trend sezóny. Nosí se k džínám i k chinos kalhotám a perfektně k nim ladí pulovr a sako. Kotníčkové boty z broušené kůže s mírným podpatkem se u nás rychle zabydlely, ačkoliv v zahraničí již poměrně dlouho patří mezi módní stálice.

Desert boots. Autor: www.zara.com

Desert boots. Autor: www.zara.com

Oxford shoes – „oxfordky“ jsou nezaměnitelné ve svém stylu a praktičnosti. Jakoby každý outfit vyzvedly svou přítomností na vyšší příčku. Tyto designové botky si oblíbily i dámy a často jimi nahrazují balerínky. Další variantou jsou elegantní mokasíny.

Oxford shoes. Autor: www.zara.com

Oxford shoes. Autor: www.zara.com

Mokasíny. Autor: www.zara.com

Mokasíny. Autor: www.zara.com

Vsadíte během podzimu na eleganci nebo se budete držet sportovního stylu? Tak či tak své uplatnění si jedny klasické kotníčkové boty jistě najdou.

Ankle boots. Autor: zara.com

Ankle boots. Autor: zara.com

Autor úvodní fotografie: www.zara.com

Boty a obuv