1/8
Nová kolekce tenisek Levi's aneb džínům sluší tenisky

Nová kolekce tenisek Levi's aneb džínům sluší tenisky

1. srpna 2011 v 00.00, Tenisky

Sponzorované odkazy

Tenisky, plátěnky nebo kecky podle americké značky Keds, která je představila světu už v roce 1916. Plátěné boty s gumovou podrážkou jsou trendy téměř 100 let.

Kedsky se dostaly brzy i k nám, do tehdejšího Československa, a začalo se jim přezdívat dnes už nepoužívaným názvem plazivky (anglicky sneakers – odvozené od slovesa „to sneak“ neboli plížit se), protože byly při chůzi díky tenké gumové podrážce téměř neslyšitelné.

Tenisky dnes vyrábí mnoho značek i džínový Levi's. Poznáte je nejen podle loga, ale také podle detailů, které vycházejí z klasických džínů – objevují se na nich typické prošívané oblouky ze zadních kapes, kovové knoflíky i cvoky. Zajímavé je také využití designů topů, takže můžete mít na tričku i na teniskách stejný potisk. Vyráběny jsou z plátna, kůže, syntetiky i denimu; použity jsou i reálné džíny, takže každý pár je jiný.

Nová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek LeviNová kolekce tenisek Levi

Boty a obuv