15/9
Slip-ony: pohodlí nade vše

Slip-ony: pohodlí nade vše

15. září 2020 v 00.00, Boty a výrobci, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Hledáte lehkou, pohodlnou a neobyčejně jednoduše nazutelnou botku? Pak nesmíte minut slip-ony, botky bez šněrování a zapínání, do nichž vklouznete a jdete.

Lze je přirovnat ke kdysi profláklým a jedinečným cvičkám, dnes již retro kousku do hodin tělesné výchovy na školách a do zájmových pohybových kroužků. Ty byly stejně jako slip ony bez šňůrek či spon, ale s gumou přes nárt.

Slip-ony

Jsou cool a jsou velmi módní. Zkrátka frčí, a to právě pro nabízené pohodlí, komfort a snadnost obutí. K mání jsou na trhu s obuví v nejrůznějších provedeních – all over potiskem, animal potiskem, geometrickými vzory, jedno a více barevné, kožené, koženkové, plátěné, režné, sisalové i z denimu. I když ty úplně původní byly plátěné. Seženete zcela prosté a jednoduché slip-ony, stejně jako různé zdobené a vylepšené. Tyto „nazouvací tenisky“ jak jsou nazývány, vás zbaví šněrování, zapínání a nejrůznějšího dalšího upevňování bot na nohu. Rychle a snadno je obujete a prostě vykročíte kam potřebujete nebo kam je libo.

Hodí se ke všemu

Další nesmírnou přidanou hodnotou slip-onů je fakt, že se hodí doslova ke všemu. Obout je tudíž můžete k jakémukoli outfitu a looku, kouskům oblečení. Od sukní a šatů přes šortky a kraťasy až po capri kalhoty, dlouhé džíny či rozevláté kulotky.

Styl a pohodlí

Díky svým pestrým pojetím tak máte doma v botníku kousky, které vás nikdy nezklamou, vždy se k něčemu hodí a obutí s nimi netlačí, neodírá a nabízí pohodlí, komfort a vzdušnost. Krok s nimi budete mít jistý, pevný a lehký. Mezi kvalitní stálice na trhu patří značky Vans, Baťa, Cuban Tropic, Brisbane, Toms, Bench, Merrel, Tamaris, Venice nebo Wrangler, a mohli bychom vyjmenovávat další a další značky. Očividné je jedno – je jich mnoho a k dobru tak máte velmi širokou a pestrou základnu slip-onů na trhu s obuví.

Původní výrobce slip-onů

My jsme pro vás vybrali kousky značky Vans, která je jednou z původních výrobců plátěných a režných nebo denim slip-onů. A má tak mnoho napodobitelů. A to především u jejich modelu slip-on. Najdete je všude, a to nejen napříč streetwear scénou, kterou prvotně ovládla právě značka Vans. Slip-ony totiž nejdřív zaujaly skejťáky, potom BMX závodníci a jejich fanoušky.

Vyberete si nějaké slip-ony i vy?

Zdroj foto: Pixabay.com, Queens.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv