29/10
Nike Air Force 1: legenda určená ženám

Nike Air Force 1: legenda určená ženám

29. října 2019 v 00.00 , Boty Nike

Sponzorované odkazy

V rámci letošního podzimu přichází na trh cool kolekce bot legendárního modelu Nike Air Force 1 určená pro ženy, a to hned ve třech verzích.

Vlajkovou lodí kolekce jsou sporty botky AF1 Shadow se zajímavými vystupujícími dvojvrstvými designovými prvky. Na záda jim dýchají apartní vysoké sportovní boty AF1 Shell, vyrobené z materiálů vodotěsných bund, a s detaily z kabelů a s DWR úpravou, Dvojku doplňuje ještě trendy model AF1 Reflective v atraktivní kombinací kůže a 3M technologií.

Co dodat? Prostě máme tu parádní dámské obutí do podzimních vlhkých dnů! Nové úpravy na modelu Air Force 1 byly tvořeny jen a pouze dle ženského úhlu pohledu. Mimoto ale stále všechny tři verze vychází z pevné pozice modelu AF1 jako boty, která bezpochyby spadá do kategorie nadčasových klasik značky Nike.

Ženy jsou neuvěřitelně flexibilní a různorodé. Zajímá je originalita, jedinečnost a sportovní obuv, tedy i tenisky jsou pro ženy jakýmsi nástrojem vyjádření. Osobitosti a stylovosti. Přitom mají ženy pokoru a respekt k ikonám v oblasti obuvi, jimiž bezesporu Nike Air Force 1 jsou.

Air Force 1 Shadow

Ty jsou krásným příkladem týmu Nike a jejich práce s tvarem, novými vzory, prvky a detaily. Vždy a v každém období jde u Nike o něco naprosto jedinečného, a přitom snadno rozpoznatelného.

Inspirací pro tento model, který se vyznačuje dvojitým vrstveným designem detailů, byla představa specifických skupin silných žen, které ve svých komunitách prosazují změnu. Proto v samém designu jde o odvážné posouvání základních prvků dokonalosti do popředí. Elegantně přehnaný důraz na jinakost. Tento dojem se promítá i do funkčnosti boty: lehce zvýšená střední podrážka poskytuje botě moderní tvar a vnější podrážka bez výplně dělá botu pohodlnou a lehkou. Model The Shadow je k mání od půle října 2019.

AF1 Shell

Design modelu AF1 Shell vychází z designu nepromokavých bund s kapucí a pracuje s kabelovými detaily, které umožňují nastavit tvar boty podle potřeby. DWR úprava pomáhá držet vlhko a chlad bezpečně daleko a zároveň z boty dělá ideální všestranný model vhodný do chladných zimních dnů. Model AF1 Shell bude k mání od 1. listopadu 2019.

AF1 je Reflective

Posledním modelem z řady nových AF1 je Reflective, ten kombinuje kůži s texturou a technologii 3M, díky čemuž jsou boty dobře viditelné i v potemnělých zimních dnech. AF1 Reflective budou v prodeji až od 1. prosince 2019.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv