8/9
Jak sportovat, pohybovat se a běhat bezpečně?

Jak sportovat, pohybovat se a běhat bezpečně?

8. září 2019 v 00.00, Boty adidas

Sponzorované odkazy

Dny už se zase zkracují a stmívá se dřív. Ti, co chodí sportovat ven nebo běhat večer, se už vracejí za pološera. Aby byli v bezpečí, oprášil Adidas model běžeckých bot ze 70. let Nite Jogger. Ve spolupráci s technologickou společností 3M je vybavil bezpečnostním reflexním materiálem.

Reflexní materiál pokrývá přední část boty, patu a její strany, je z něj vyrobeno také logo Adidas a 3M. Noční sportovci a běžci tak lépe vyniknou a budou i za šera a tmy vidět.

Nová kolekce Adidas Originals

Reflexní materiál 3M ™ Scotchlite ™ potěší všechny aktivní lidičky, potažmo sportovce ve speciální edici běžecké obuvi Adidas Originals Nite Jogger. Zaručí jim totiž vysokou viditelnost a bezpečnost při podvečerních, večerních a nočních aktivitách a běhu.

Reflexní 3M

Spolupráce technologické společnosti 3M se značkou Adidas vyústila ve vytvoření modelu, který bere ohledy na potřeby sportovců a běžců, moderní design a přidává k nim jedinečnou technologii tisíců malých kuliček, jež dokáží zaostřovat a odrážet světlo. Reflexní materiály 3M se poprvé použily už ve 40. letech minulého století na dopravních značkách pro zajištění bezpečnosti silničního provozu. Stejná technologie ale nepřestává překvapovat ani dnes. Tentokrát tvoří společně s Adidas Originals nový model obuvi Nite Jogger.

Reflexní materiál pokrývá přední část boty, patu a její strany, je z něj vyrobeno také logo Adidas a 3M. Výhodou obuvi je také lehký svršek sestávající z kombinace pletených a tkaných textilií s překrytím nubuků (poskytujících strukturální oporu), mezipodešví Boost absorbující nárazy a odolnou gumovou podešví.

Inspirace ze sedmdesátek

Společnost 3M společně se značkou Adidas vyvinula obuv inspirovanou původním modelem Nite Jogger ze 70. let, který jako první využíval reflexní materiály. Nový model Nite Jogger spojuje retro design s moderním nádechem. K jejich vytvoření se použil materiál 3M ™ Scotchlite ™, který má na povrchu tisíce miniaturních skleněných kuliček zapuštěných do polymerové vrstvy. Díky nim se světlo odráží zpět ke zdroji a to zajišťuje vizibilitu jejich nositele i za tmy. Celý proces funguje na podobném principu, jako třeba kočičí oči.

Na vlně udržitelnosti

V textilním průmyslu je stále aktuálnějším tématem udržitelnost. Reflexní materiál 3M ™ Scotchlite ™ se vyrábí plně v souladu se zásadami udržitelného rozvoje. Dbá se na to, aby výrobky byly obnovitelné, recyklovatelné, pomáhaly šetřit energii a měly pozitivní dopad na snižování spotřeby odpadu a vody.

Obuv Nite Jogger „3M Project“ je k dostání na adrese www.adidas.com/nitejogger.

O společnosti 3M

3M je přední globální technologická společnost se sídlem v St. Paul v USA. Již déle než 100 let vyvíjí inovativní výrobky a řešení pro průmysl, energetiku a telekomunikace, bezpečnost a zabezpečení, zdravotnictví, kancelář a domácnost. Diversifikované portfolio 3M zahrnuje přes 50 tisíc výrobků.

3M Česko, spol. s r.o. působí jako výhradní zastoupení 3M Company na českém trhu. Řadí se mezi nejvýznamnější partnery českého průmyslu, zdravotnictví, školství a vědy. V Praze má vlastní Inovační centrum 3M (Application Development Lab / ADL) pro vývoj a testování zákaznických aplikací.

Zdroj foto: Adidas, Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Boty a obuv