22/6
Nike Air Zoom Pegasus 35: stylovka nyní i pro vás dámy!

Nike Air Zoom Pegasus 35: stylovka nyní i pro vás dámy!

22. června 2018 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Chcete při běhání vypadat zatraceně dobře? Nike Air Zoom Pegasus 35 jsou stylovější než kdy předtím a přichází ve speciální úpravě pro ženy.

Po 35 letech přichází nejoblíbenější bežecký model Nike vůbec: Nike Air Zoom Pegasus 35, se skvělými úpravami. Kromě toho, že jsou opravdu stylové, mají poprvé tlumení Air Zoom po celé délce boty a citlivější a měkčí pěnu (oproti pánskému modelu) přizpůsobenou přesně pro dámskou nohu.

Zaměřeno na ženy

V Nike se tentokrát zaměřili speciálně na ženy, které jsou tělem i duší zapálenými sportovkyněmi. Ale dámy, nebojte, nemusíte běhat pouze profesionální maratony, abyste ocenily funkčnost, pohodlí a výkon technologie, která byla použita pro novou úpravu modelu Nike Air Zoom Pegasus. Tento model přichází v novém designu a je vyladěn přesně pro dámskou nohu.

dámské Nike Air Zoom Pegasus 35

dámské Nike Air Zoom Pegasus 35

Bylo, nebylo

Model Pegasus poprvé spatřil světlo světa už v roce 1982, proto aktuální verze nese název Nike Air Zoom Pegasus 35. Byl pojmenován po bájném koni, který uměl létat. Při běhu v těchto teniskách budete mít pocit, jako byste to uměly také. Za 35 let od vzniku prvního prototypu se do jedinečného designu promítl technický pokrok a boty Pegasus dnes obouvá na kratší i dlouhé vzdálenosti nespočet amatérských sportovkyň, stejně jako mnoho profesionálních atletek.

Nike Pegasus z roku 1983

Nike Pegasus z roku 1983

Propracované a měkké

Teď ale nepřichází jen nejstylovější kousek letošního běžeckého léta, ale propracované boty s citlivější a měkčí pěnou (oproti pánskému modelu) speciálně uzpůsobené pro ženské nohy a navíc s technologií, která maximálně tlumí nárazy. Nové Pegasus 35 jsou inspirovány závodní botou Nike Zoom Vaporfly 4 % a vůbec poprvé přináší speciální podešev Nike Zoom Airbag po celé délce. Ta se postará o výkonnou odezvu na jakémkoli typu terénu, hlavně když vyčerpané budete potřebovat maximální podporu.

Co se ještě změnilo?

  • vroubkovaný jazyk usnadní obouvání a zouvání
  • límec u kotníku byl přesunut dále od achilovky, pro větší pohodlí
  • vzduchový polštář Nike Zoom je zbrusu nový typ podobný tvaru Vaporfly 4 % z uhlíkových vláken, jenž umožňuje citlivější odpružení, které zlepšuje trakci a pružnost
  • zkosená pata a gumový proužek podél podrážky pomáhají se správným došlapem a při přechodu z paty na špičku
  • vyvýšené gumové sekce ve spodní části boty se starají o trakci

Tohle měla být must-have sporty bota sezóny i pro vás dámy. Nike Air Zoom Pegasus 35 jsou dostupné od poloviny května 2018 na nike.com a u vybraných prodejců.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík jelínková

Boty a obuv