25/11
Nike Air Presto - botka jak má být (a ve slevě), aneb tip na vánoční dárek

Nike Air Presto - botka jak má být (a ve slevě), aneb tip na vánoční dárek

25. listopadu 2016 v 00.00, Boty Nike, Tenisky

Sponzorované odkazy

I značková móda před vánoci jde s cenami dolů. Jednou ze zajímavých slev je sportovní obuv Nike Air Presto. Jsou to botky jak mají být a také tip na vánoční dárek pro někoho z vašich blízkých.

Nike Air Presto jsou apartní sportovní botky, jejich původní myšlenka pochází již z doby před šestnácti lety – konkrétně z roku 2000. A tak určitě patří Air Presto ke kultovním kouskům značky Nike.

Nike Air Presto Essential

Nike Air Presto Essential

Třeba Nike Air Presto Essential, v černém provedení se stylovými zlatými prvky, z původních 3 290 Kč vás nyní přijdou na 2 570 Kč.

Botky jako druhá kůže

Cíl, který si dali tvůrci těchto sportovních bot v roce 2000, a to vytvořit obuv vhodnou jak pro muže, tak pro ženy, která by perfektně obepnula nohu jako druhá kůže byl naplněn beze zbytku.

Nike W Air Presto

Nike W Air Presto

Apartní Nike W Air Presto v fialkovém provedení uvítají dámy a slečny, když cena klesla z původních 3 190 Kč na 2 490 Kč.

Vyjímečná je tato obuv nejen tím, jak je koncipována a jak skutečně nohu obepíná a sedí na ní, ale i tím, že byla číslována jako módní oděvní konfekce velkými číslicemi XXXS až XXL, nikoli čísly jak je u bot běžné.

Nike Air Presto Mid Utility

Nike Air Presto Mid Utility

Nike Air Presto Mid Utility je kotníková verze sporty botek v šedém provedení s černými a bílými prvky. Cena klesla z původních 3 990 Kč na 3 110 Kč.

Nejčastější je trojí typ číslování bot

  • Anglické – stupnice je rozdělena po třetinách palce
  • Evropské (jinak také francouzské) – stupně jsou po 15 mm
  • Americké – podobné anglickým, jen navzájem posunuté a dělené na dámskou a pánskou obuv
Nike W Air Presto Flyknit Ultra

Nike W Air Presto Flyknit Ultra

Nike W Air Presto Flyknit Ultra jsou dámské sporty botky v nenově červeném provedení, a jejich cena se dostala z původních 3 990 Kč na 3 160 Kč.

Minimalismus na maximum

A Nike Air Presto se tomuto značení vymykala. Dnes se ale označení i těchto bot sjednotilo se zbytkem světové obuvi. A tak jsou i tyto sportovní boty k mání pod jedním ze tří typů číslování. Minimalisticky pojaté sportovní obutí je v současnosti souzněním původní technologie a těch současných. Bota šetří chodidlo díky tomu, že nohu minimálně zatěžuje, přičemž digitální tisk svrchního materiálu je jedním z prvků, který oslovil mnohé příznivce téhle obuvi.

Další trendy kousky Nike Air Presto ve slevách – jak pro dámy a slečny, tak i pro pány a kluky, jsou k mání v eshopu Queens.cz.

Zdroj foto: Queens.cz

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv