22/10
Teplo v zimě na nožky – to jsou termo ponožky!

Teplo v zimě na nožky – to jsou termo ponožky!

22. října 2016 v 17.00, Kozačky, Kožené boty, Sportovní boty, Zimní boty

Sponzorované odkazy

Zimní čas pomalu a jistě a docela neodbytně klepe na dveře. A ním vyvstává otázka, co oblékat a obouvat, aby vám nebylo zima. Obzvláště od nohou zima způsobuje nachlazení, proto je dobré dbát na dobré „zateplení“ od nohou.

S tím vám mohou pomoci termo ponožky, podkolenky a také návleky nejsou od věci. Dnešní doba nabízí mnohé „vymakané“ kousky, s extra provedením, v němž nechybí ani neobvyklá vlákna a materiály.

Třeba bambusové termo kousky, nebo ty s nanovláknem, s nanosilver vláknem, merino vlnou, se stříbrem, nebo ve speciálním materiálu moira, či v podobném materiálu vhodném třeba pro extrémní outdoorové aktivity.

Všechny tyhle kousky a mají svá specifika

  • Bambusové – je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a také antistatické, udržují standardně teplo, výborně vsakují pot, působí na dotek chladivě, ale krásně udrží teplo, v zimě zahřeje.
  • Nanovlákno – zesílená struktura některých částí, pevnost a termostabilita, antistatické, pevné a stabilní, speciálně upravené pro extrémní aktivity outdooru.

  • Nanosilver – vlákno s molekulami stříbra proti zápachu, antibakteriál­ní,výborně odvádí pot, tepelně stabilní.
  • Merino vlna – nadstandardně tepelné vlastnosti, odvádí pot, příjemná na dotek, neškrábe na noze, vysoce prodyšná, vícevrstvá úprava.
  • Moira – patentované vlákno z vysoce technizovaného polypropylenu, výrobky z něj jsou lehké, pevné, příjemné na dotek, nenasákavé, dobře odvádí vodu, v létě chladí, v zimě hřejí a jsou tepelně netečné, dobře se udržují.
  • Speciální materiály – extrémní a nadstandardní tepelná stálost, odvádění potu, a parupropustnost.

A tak lze říci, že všechny termo ponožky, podkolenky a návleky mají něco do sebe a určitě neprohloupíte volbou těchto kousků z ani jednoho zmíněného materiálu a vlákna. Všechny jsou dobrým ekvivalentem pro zimní období.

Ilustrační foto: Pixabay.com; Designbuy.com

Autor: Pavla Jelínková

Boty a obuv