16/1
Zbavte se chladu jednou a provždy!

Zbavte se chladu jednou a provždy!

16. ledna 2016 v 00.00 , Zimní boty

Sponzorované odkazy

Ač je již po vánocích, zima pěkně přituhuje. A tak vše co pomůže k prohřátí organismu, je vítáno. Jednou z možností jsou vyhřívané i samovyhřívací ponožky, vložky do bot nebo botky.

Jsou velkým hitem, protože jak je známo, nejdříve prochladnete od nohou. A pokud nemáte nohy v suchu, chlad se dostane do dalších částí těla. A je zaděláno na problém – v nejlepším případě je z toho nachlazení, v tom horším chřipka, nebo zápal plic.

Zdroj foto: JasonJorgi/Flickr.com, vyhřívné vložky v botách mají zdroj připnut na botěZdroj foto: JasonJorgi/Flickr.com, vyhřívné vložky v botách mají zdroj připnut na botě

Ponožky s vyhříváním

Další vrstvy oblečení nepomáhají, teplo je zapotřebí vést opět zespodu – od nohou. Těm je nutno dopřát pohodlí, dostatek tepla a pořádně je vyhřát. K tomu jsou ideální speciální ponožky – vyhřívané ponožky. Oplývají funkčními vlastnostmi, jež se cení – jsou velmi jednoduché na údržbu a je možno je dobře prát, mají vysokou pružnost i pevnost. Také jsou zcela bezpečné při užití – s 3D stereoscopickým infra vyhříváním.

Vyhřívané vložky do bot

Jsou zajímavou soudobou alternativou pro teplo od nohou. Vyhřívané vložky do bot – měkkoučké a komfortní pro využití. Ač mají několik vrstev, přesto jsou dostatečně příjemné a perfektně padnou do bot. Lze je využít jak v běžném každodenním fungování, tak na sportování a nejrůznější outdoor aktivity.

Zdroj foto: TerrySihen/Flickr.com, vyhřívané vložky se zdrojemZdroj foto: TerrySihen/Flickr.com, vyhřívané vložky se zdrojem

Vyhřívané botky

Jsou skvělou variantou nejen pro domácí využití za dlouhých zimních večerů, ale i v případě sedavého zaměstnání, kde nohy dně trpí. Tyto kousky jsou zcela bezpečné a působí teplem místně a s příjemnou dokonalostí bez nadměrného přehřívání a pocení. A některé mají trendy funkce navíc – třeba masáž nohou.

Zdroj foto: Randy/Flickr.com, elektrická vyhřívaná domácí bota s masáží pro obě nohyZdroj foto: Randy/Flickr.com, elektrická vyhřívaná domácí bota s masáží pro obě nohy

Zdroje vyhřívání

Všechny vyhřívané věcičky pro nohy jsou napájeny buď přímo šňůrou s připojením do zásuvky elektrické energie, nebo bateriemi, případně systémem s L-ion bateriemi, přičemž každý jednotlivý kus má svůj zdroj napájení. U přímého napojení na elektrický proud je to jasné – jednoduše šňůra s koncovkou do zásuvky, a u baterií je běžně každý kus vybaven kapsičkou nebo pásem k připevnění na lýtko nebo kotník.

Zdroj foto: Spesh/Flickr.com, vyhřívané ponožky se zdrojem v malé kapsičceZdroj foto: Spesh/Flickr.com, vyhřívané ponožky se zdrojem v malé kapsičce

Vyšší level pro nohy

Pak existuje ještě mnohem vyšší level pro zahřátí nohou. Jsou jím samozahřívací produkty – vložky do bot a ponožky s turmalínem. Ten vysoce efektivně akceleruje teplo absorbované z těla do ponožek a tak zahřívá nohy zcela bez jakéhokoli dalšího zdroje. Samozahřívací produkty s turmalinem zvyšují cirkulaci krve, podporují metabolismu a zakrátko nositele příjemně překvapí teplem, které dokáže prohřát nejen nohy, ale i svaly a klouby nohou.

A cenová relace?

Vyhřívané vložky do bot seženete v ceně od 300 do 1300 Kč dle zdroje provedení, stejně tak vyhřívané boty a ponožky mají podobné cenové rozpětí. Ovšem najdou se i mnohem dražší a specializované kousky zaměřené na extrémní sporty a outdoor aktivity, kde cenová hladina může vystoupat až k několika tisícům korunám za kus.

Úvodní obrázek: Jolie/Flickr.com

Boty a obuv