5/9
Pánské boty Repetto: Nejčerstvější módní trend

Pánské boty Repetto: Nejčerstvější módní trend

5. září 2011 v 00.00, Boty a výrobci

Sponzorované odkazy

Nosil je už Serge Gainsbourg, jeden z nejslavnějších francouzských zpěváků minulého století, jenž si kupoval pravidelně třicet párů ročně, a nosí se i dnes. Do módy se vrací kultovní boty značky Repetto, která se proslavila svými pánskými balerínami, či chcete-li tanečními botami. Pakliže vás zajímá, co se nosí, určitě věnujte pozornost následujícímu článku, ve kterém si značku Repetto a její boty představíme.

Rok 1947, tehdy to všechno začalo. V malé dílně poblíž Pařížského operního domu vyrobila Rose Repetto první pár baletní obuvi pro svého syna Rolanda, a tak položila základy jedné z celosvětově nejznámějších značek taneční obuvi. Nedlouho poté se paní Repetto zaměřila na druh tanečních bot, které by si zachovaly svůj vzhled a kouzlo, nicméně by byly stejně pohodlné také při běžném nošení v pařížských ulicích. Tak se také stalo a díky Brigitte Bardot, jež je nosila ve filmu A Bůh stvořil ženu, se brzy staly velkým módním hitem. Také dnes naleznete mnoho bot Repetto ve Francii, odkud se jejich obliba nezadržitelně šíří.

Pánské boty Repetto: Nejčerstvější módní trend (http://www.botyaobuv.cz)

Repetto pod novým vedením

V osmdesátých letech, kdy zakladatelka společnosti Repetto zemřela, se stejnojmenná značka ocitla v problémech. Koncem tisíciletí však kupuje toto francouzské rodinné stříbro Jean-Marc Gaucher, dřívější šéf francouzské pobočky Reebok, a značka Repetto se opět začala těšit z velké slávy. Svědčí o tom také fakt, že se tanečními botami Repetto nechal inspirovat sám velký Karl Lagerfeld, jenž je zasadil do své kolekce z roku 2009. Mezi nejznámější počiny Repetto ovšem patří jejich spolupráce s Comme des Garcons, připomínající spíše umělecké dílo.

Obecně jsou ovšem pánské boty Repetto pověstné svou pohodlností, což ve světě módy nebývá úplně pravidlem. Pánské boty Repetto vás zaručeně umístí do centra dění. Pokud hledáte stylové boty, v nichž se budete cítit skvěle a které výborně vypadají, již dále hledat nemusíte.

Pánské boty Repetto: Nejčerstvější módní trend (http://www.botyaobuv.cz)Pánské boty Repetto: Nejčerstvější módní trend (http://www.botyaobuv.cz)

zdroj: http://www.repetto.fr/…s/homme.html

Boty a obuv