5/12
Pozor: Válenky na scéně!

Pozor: Válenky na scéně!

5. prosince 2015 v 00.00 , Boty a výrobci , Kožené boty , Sportovní boty , Zimní boty

Sponzorované odkazy

Zima hodně hlasitě klepe na dveře. A to je impuls k tomu, začít si chystat teplé zimní botky. Jste připraveni a máte boty na zimu v pořádku? Pokud vám chybí v zimní obuvi něco hřejivého a pohodlného – pořiďte si válenky!

Trend, který frčí celým světem jsou právě válenky. Zimní boty původem z Ruska, si získaly oblibu po celém světě. A nefandí jim jen ženy jak by se na první pohled mohlo zdát. Oblíbili si je i muži a především teenageři obojího pohlaví.

Adad/Flickr.comAdad/Flickr.com

Pohodlí v mrazu

Válenky vypadají pro někoho na první pohled dost nevzhledně, ale na druhý pohled již nikoli. Současná móda nabízí trendy provedení v mnoha barevných variantách a podobách. A kdo je vyzkoušel, zjistil již dávno, že jsou do mrazivých zimních dní ideálním obutím. Nic pohodlnějšího ani teplejšího snad ani neexistuje. A proto neváhejte a jděte do nich!

Jsou to boty vhodné již na dnešní mrazy beze sněhu. Tedy současné válenky se dají dobře nosit i na podzim, a velmi oblíbené jsou jako součást vlněného outfitu (vesta či bunda, svetr, kulich, maxi šála, návleky na ruce ) a ve spojení s legínami či úzkými džínami.

PeterFletcher/Flickr.comPeterFletcher/Flickr.com

Uggs boots

Říká se jim ugg boots, protože je nejvíce prosadila firma UGG. A někteří jim dle toho dali anglické pojmenování uggly (ošklivky). Válenky se hodí skutečně téměř ke všemu. Mezi klasikou s měkkou podrážkou najdete i válenky s tvrdším spodním dílem. Je to ovšem inovace, která popírá prapůvod válenek, který je založený právě na jejich měkkosti a pohodlnosti.

Všechny válenky mají jedno společné – vnitřní kožíšek, a tak vám nikdy nohy nepromrznou. Cena válenek dnes válí mnohé další typy zimních bot. Je příjemně nízká, i když lze objevit i cenově nadstandardní zmíněné značkové ugg shoes.

RaleneeCabrera/Flickr.comRaleneeCabrera/Flickr.com

Boty s historií

Ale válenky nejsou jen botami na naše chladné a mrazivé zimní dny. Jsou to botky s pohnutou a zajímavou historií. Válenky byly na světě již pradávno, a nacházíme po nich stopy v archeologických vykopávkách na Uralu, které pochází z doby před 1500 lety.

A nebýt válenek, tak by Rusové zřejmě v zimě zmrzli a neobstáli v bojích s německými vojáky během II. světové války. Zajímavé také je, že kdysi dávno a dlouho před válkou válenky v Rusku obouvali jen pohlaváři a ti bohatí. Bylo to tím, že tehdy se teprve výroba válenek rodila a byla hodně náročná a drahá. Až tovární výroba napomohla cenu snížit a dostat válenky mezi obyčejné lidi.

EthanLoofton/Flickr.comEthanLoofton/Flickr.com

A tak dnes můžeme obouvat extrémně pohodlné, měkké a hřejivé botky, které sehrály svůj part i ve válce. Jejich verze vytvářejí i věhlasní módní návrháři bot, kupříkladu slavný Jimmy Choo začal s firmou Ugg spolupracovat a vytvořil pro tuto společnost i vlastní kolekci.

Zdroj foto: Rachel/Flickr.com

Boty a obuv