23/8
Espadrilky: na vlně pohody

Espadrilky: na vlně pohody

23. srpna 2017 v 00.00, Letní boty

Sponzorované odkazy

Espadrilky jsou něco, co dnes frčí. Je to obuv nenáročná, pohodlná a prima prodyšná. Buďte na vlně pohody jako my, a i když léto počítá již poslední dny, obujte si espadrilky! Neprohloupíte!

Espadrilky je profláknuté pojmenování pro botky, takzvané espadrilles, anebo také alpargatas. Tyhle španělské plátěné původem z Pyrenejí a jejich pojmenování souvisí s pojmem espart, tedy katalánsky druh trávy, z nějž se vyrábí lana.

Botky jsou oblíbené především pro svoji pohodlnost, když jsou často nazouvací, což je velmi vítáno pro jednoduchost nazutí. Ovšem k mání jsou dnes již i na klínku. Ale prvotně byly vždy jen nízké a ty klasické espadrilky pouze nazouvací. To až módní trendy jim přidaly něco navíc a dodaly jim jakousi přidanou hodnotu.

Tyto botky mají téměř vždy plátěný či textilní svršek, který je příjemně prodyšný a umožňuje noze a chodidlu být v uvolněné poloze, bez jakéhokoli stahování či otlaků. Charakteristikou espadrilek je však především podrážka. Ta je totiž oproti jiným botkám atypická, když ji tvoří smotané jutové lano o průměru ca 1 – 1,5 cm.

A protože léto doslova ponouká k odhalování nožek, jsou espadrilky jeho nejlepším kamarádem, který vám dodá pocit pohodlí, vzdušnosti, svobody, a přitom šik a šmrncovní obutí. Univerzálnost espadrilek je předurčuje coby HOT Hit a Must Have letošního sklonku léta.

Espadrilka je bezesporu unisex bota. Je k mání v nejrůznějším provedení, barvě i stylu. Produkují ji všemožné módní značky čili je najdete doslova na každém rohu. Ležérní obuv vás hodí do pohody, klidu a užití si naplno zbytku léta. Nohy se v ní nepotí a jsou jako v papučkách. Což je také jedna z možností, jak je využít – jako šik a velmi pohodlnou domácí obuv.

Tyto botky nejsou v módě žádnou novinou. Vracejí se v designových obměnách stále a dokola. I to svědčí o jejich jedinečnosti a vlastnostech, které uvítá každá z nás – pohodlí. Skvělá variabilnost k jakémukoli outfitu, a navíc pestrá možnost vytvořit si s nimi vlastní originální look.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Značkové tenisky Nike

Doporučujeme

in-obleceni.cz

Boty a obuv