25/3
Nike a Innovation Summit 2016

Nike a Innovation Summit 2016

25. března 2016 v 00.00, Boty Nike, Sportovní boty, Tenisky

Sponzorované odkazy

Innovation Summit 2016 v New Yorku je místem, kde světová značka Nike prezentovala své suprovní technologické novinky. Chcete vědět jaké? A co Nike chystá? Je toho opravdu dost.

Realita současnosti se posouvá stále dál, a stále se zvětšuje hranice kam lidksávynalézavost dosáhne. Ukázala to i prezentace Nike na Innovation Summit 2016 v New Yorku. Realitou Nike je totiž samovolné šněrování, boty s ponožkou, kopačky bez bláta a boty na vzduchu.

Zapomeňte na klasické šňůrky

Adaptivní šněrování Nike HyperAdapt 1.0 je výsledek desetiletého výzkumu. Sladká technologická odměna, jež nabourává tradiční chápání šněrování a ukazuje něco zcela odlišného. Perfektní uzamčení nohy v botě.

Bota na vzduchu není fatamorgánou

Sporty botky Nike Air VaporMax jsou vybaveny lehkým a konzistentním odpružením podrážky, jež evokuje a dává vnímat něco jako chození po vzduchu. Takové, které vás dobíjí – samozřejmě energií.

Super sporty botky pro super běžce

Systém boty Nike Zoom Superfly Flyknit je jedinečný a individuální pro každého jednoho běžce. Sporty boty mohou být navrženy a vyrobeny tak, aby se každá její část přesně přizpůsobila noze majitele obutí. To dává běhu a běžeckému sportu zcela novou dimenzi.

Rychlokopačky

Merculiar Superfly jsou sportovní kopačky, které mají za úkol pomoci nositeli dosáhnout maximální rychlosti. Pachatelem je designér Jeongwoo Lee, který na kopačkách využil své zkušenosti z navrhování rychlých aut. A mezi těmi, co ti Merculiar Superfly vyzkoušeli, byl i Cristiano Ronaldo, který k nim řekl: „Jsou jako můj postoj. Jsem totiž přímočarý a agresivní hráč. Tvar bot mi připomíná můj vlastní charakter a hraje se mi v nich velmi dobře.“

Běžecké ponožkoboty?

Nike LunarEpic Flyknit jsou sportovní boty, s nimiž máte dojem, že si obouváte ponožku, která noze dodá oporu na všech správných místech. Nikde nic netlačí, vše a všude sedí jak má a bota od palce až po kotník obejme chodidlo. Nike LunarEpic Flyknit je lehoučká, prodyšná, a přitom skvěle odtlumená sporty botka.

Air Force na scénu!

Tradiční a přitom inovovaná Air Force, to je Nike Air Force 1 Ultra Flyknit. Má poloviční váhu jako její starší basketbalová z roku 1982. Materiál Flyknit jí přidává na pohodlnosti a komfortu pro nositele botek. A jako jediná Nike teniska z tohoto materiálu má v designu zakomponováno klasické logo v koženém provedení.

Double basketbalový sen

Takové jsou nové Nike Air Zoom KD9. Tyto speciální, lehké sporty botky s nízkým profilem dovolují komfortní vícerozměrný pohyb, přičemž dávají pevné uzamčení nohy a ochranu proti nárazu. A nepokřtil je nikdo menší než přímo Kevin Durant.

K basketu inklinují i nové sporty botky Nike Hyperdunk, jež svým prodlouženým svrškem připomíná ponožku a díky němu nabízí super uzamčení nohy v botě a Zoom Air po celé délce podrážky dává pocit, jako kdybyste běhali po trampolíně. Tak parádně nohu v botě odpruží.

Fotbal bez bláta? To nad ani nejde!

To znají všichni fotbalisté. Bláto je při fotbalu jednou z věcí, jež dokáže znepříjemnit pohyb na hřišti, výkon hráče a hlavně jeho rychlost. Sportovní obuv Nike Anti-Clog Traction zamezí přilípnutí bahna na podrážku. Tu mají tyto sporty botky totiž speciální a polymerovou.

Nejen boty

A nejen o botách je prezentace Nike na Innovation Summit 2016. I když hlavně o nich to je. K botám byla představena i souprava oblečení pro běh a fotbal. A jsou obě „vychytané“ do detailu.

Fotbalová souprava Vapor Kits with NikeAeroswift

Dres má nové revoluční vlákno, jež odvádí pot o 44 % procent lépe než jeho předchůdce a rovněž schne o třetinu rychleji. A každá souprava je Eko. Je totiž vyrobena z nejméně 160 recyklovaných plastových lahví.

Běžecká souprava Nike Vapor Track & Field Kits

Stejně jako fotbalový dres i kolekce Nike Vapor Track & Field Kits pro běh je ekologická, šetrná k životnímu prostředí a má technologií NikeAeroswift. Parádní odvedení potu od těla, rychleschnoucí a příjemně přilnavá.

Zdroj foto: Nike

Značkové tenisky Nike

Doporučujeme

in-obleceni.cz

Boty a obuv